Poprzednie edycje (2010 – 2016)

Poprzednie edycje (2010 – 2016)

W pierwszych dwóch latach (2010 r., 2011 r.) były to jednodniowe wydarzenia pod nazwą Dzień Otwarty Włoskiej Komedii.

Natomiast trzecia edycja komediowego święta trwała już trzy dni, a w jej programie znalazły się wykłady, warsztaty oraz spektakl: „Wieczór z Komedią, czyli sceniczne wariacje dell’Arte”.

Zwieńczeniem czwartej edycji (2013r.) była prapremiera spektaklu „Sąsiadka, komedia dell’arte”, pierwszego przedstawienia Trupy KOMEDIANTY założonej przez atelier teatralne Studio Dono. Premierze towarzyszyły warsztaty, pokazy oraz wykład.

W 2014 roku program Dni Komedii rozciągał się na przestrzeni dziewięciu dni. Znalazły się w nim warsztaty, spektakle, kolejna premiera: „Pan i sługa, czyli kto wszystkiego pragnie, wszystko stracić musi” oraz panel dyskusyjny z udziałem teoretyków i historyków teatru.

Obchody szóstej edycji (2015r.) otworzyła premiera spektaklu „Pewnego razu w Wenecji”, stworzonego we współpracy z Baletem Dworskim Cracovia Danza. Towarzyszyła mu wystawa masek dell’arte oraz warsztaty. Kolejne w programie były Spotkania z Komedią oraz tradycyjny już Wieczór z Komedią.

Podczas VII Dni Komedii dell’Arte (2016r.) nacisk został położony na edukacyjną część programu, aby zachęcić do odkrywania teatru w tej starej i sprawdzonej postaci. Oprócz warsztatów, wieczorów tematycznych oraz spektakli, zostały zaplanowane spotkania w szkołach – Lekcje Teatralne. Zwieńczeniem obchodów były pokazy dyplomowe studentów Szkoły komedii dell’arte.

Gośćmi VIII edycji (2017r.) była włoska kompania artystyczna La Paranza Del Geco, która wraz z Trupą KOMEDIANTY przygotowała spektakl „Evviva la Commedia”. Dodatkowymi wydarzeniami były spektakle obu zespołów, w tym m.in. kolejna premiera KOMEDIANTÓW: „Oberża pod złamanym groszem”. W programie znalazły się również warsztaty muzyczne i komediowe oraz wykład o obrzędach i tradycjach południowych Włoch. Współorganizatorem wydarzenia był Teatr Praska 52.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Visit Us On Facebook