XI edycja Dni Komedii dell’Arte
881
post-template-default,single,single-post,postid-881,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

XI edycja Dni Komedii dell’Arte

Dni Komedii dell'Arte 2020

XI edycja Dni Komedii dell’Arte

XI edycja Dni Komedii dell’Arte  (21.02 – 01.03.2020) nosząca podtytuł Arlecchino, mon amour, została poświęcona postaci Arlekina – najbardziej rozpoznawalnej spośród wszystkich masek komedii dell’arte.

Wydarzenie otworzył wernisaż wystawy Arlekin. Wokół komedii dell’arte prezentujący prace studentów Katedry Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a w programie Dni znalazły się między innymi: spektakle komedii, widowisko taneczne Karnawał Arlekinów, będące efektem współpracy Baletu Cracovia Danza i Trupy KOMEDIANTY oraz wykład i warsztaty. Zupełną nowością był spektakl dell’arte stworzony specjalnie dla młodszej widowni – Perypetie Arlekina. Bajka dell’arte, na który zaprosiła Krajowa Scena Komedii dell’Ate w Teatrze Praska 52.

Komedia dell’arte jest nieustannie źródłem inspiracji w sztuce, jej wpływy przejawiają się do dziś, nie tylko w teatrze i dramacie, ale także w tańcu, muzyce oraz sztukach plastycznych i wizualnych.

KARNAWAŁ ARLEKINÓW

25 lutego cały świat świętuje narodziny komedii dell’Arte. Z tej okazji Balet Cracovia Danza oraz Trupa KOMEDIANTY przygotowali spektakl poświęcony komedii dell’arte, która święciła triumfy na dworach oraz placach Europy przez prawie dwa stulecia. W spektaklu premierowym udział wziął francuski mistrz tańca barokowego Pierre-François Dollé.

W ostatni dzień karnawału widzowie odbyli w taneczną podróż do renesansowych Włoch i barokowej Francji, podczas której zobaczyli między innymi narodziny jednej z najsłynniejszych masek komedii dell’arte – Arlekina. W spektaklu obok historycznych choreografii, pojawiły się także autorskie kompozycje taneczne.

Wystąpili: Pierre-François Dollé, tancerze Baletu Cracovia Danza oraz Trupa KOMEDIANTY.

25 lutego 2020 wtorek, godz. 19:00  Krakowski Teatr Variété  ul. Grzegórzecka 71

PERYPETIE ARLEKINA

Postać Arlekina jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych masek włoskiej komedii. Dziś trudno wyobrazić sobie spektakl komedii dell’arte w której nie byłoby Arlekina. Nie zabrakło go i tu! „Perypetie Arlekina” to historia przygód niesfornego służącego, który poszukuje swojego miejsca na świecie. Zupełnie niechcący wywołuje lawinę zdarzeń i  komplikuje życie całego miasteczka. Czy wszystko skończy się szczęśliwie, a Arlekin wyjdzie ze swoich kłopotów cało? Przekonajcie się sami! Trupa KOMEDIANTY przedstawia spektakl komedii dell’arte stworzony z myślą o młodej widowni. To doskonała okazja, aby poznać komediowy świat, który choć w dawnym kostiumie, jednak ciągle jest bliski każdemu z nas

Zaprosiła Krajowa Scena Komedii dell’Arte w Teatrze Praska 52.

Występuje Trupa KOMEDIANTY: Agnieszka Cianciara-Frohlich, Jonathan Frohlich / Łukasz Łęcki, Katarzyna Gazdowicz