XII edycja Dni Komedii dell’Arte
964
post-template-default,single,single-post,postid-964,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

XII edycja Dni Komedii dell’Arte

XII Dni Komedii dell’Arte 2021

XII edycja Dni Komedii dell’Arte

 XII edycja Dni Komedii dell’Arte była zupełnie inna niż poprzednie – była to pierwsza edycja online.  Złożył się na nią specjalnie przygotowany cykl nagrań: Spotkania z komedią. Zostały w nich przybliżone kluczowe aspekty komedii dell’arte. Szczypta teorii była wstępem do komediowego meritum, jakim jest rozrywka. Trupa KOMEDIANTY zapewniła ją, wykonując przygotowane specjalnie na tę okazję intermedia. Spotkania z komedią były dostępne bezpłatnie na platformie playkrakow.com od 25 lutego 2021r. przez kolejne 30 dni.

Spotkania z komedią:

25.02.2021  www.playkrakow.com

Spotkanie 1. „Wzburzone serca”. Komizm i powaga w komedii dell’arte.

Wymowa komedii dell’arte jest ponadczasowa. Postacie komedii, choć zamknięte w typach, ubrane w maski i kostium dotykają ważnych uniwersalnych problemów w sposób lekki, żartobliwy i umowny. Czy zatem istnieje w komedii powaga? O tym opowie 1 odcinek Spotkań z komedią.

26.02.2021 www.playkrakow.com

Spotkanie 2. „Miłosne sidła”. Kobiety w komedii dell’arte.

Komedia dell’arte wprowadziła rewolucyjne wręcz zmiany, które na zawsze odmieniły teatr. Niektóre z nich są dziś dla nas oczywistością. Jedną z takich zmian była obecność na scenie kobiet – aktorek. Kobietom w komedii poświęcony będzie 2 odcinek Spotkań z komedią.

27.02.2021 www.playkrakow.com

Spotkanie 3. „Chytre awanse”. Maski w komedii dell’arte.

Maski są obecne w teatrze od jego początku. Do dziś potrafią wywoływać skrajne emocje, u niektórych budzą niepokój, innych fascynują. O tym, jaką rolę pełnią w komedii dell’arte i jak powstają, opowie 3 odcinek Spotkań z komedią.

Projekt był współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Organizatorzy : Fundacja Studio Dono, Centrum Kultury Podgórza

Mecenasi: Miasto Kraków, Studio Dono, Włoski Instytut Kultury

Partnerzy: Teatr Praska 52, Trupa KOMEDIANTY