Lekcje teatralne – komedia dell’arte
1152
post-template-default,single,single-post,postid-1152,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Lekcje teatralne – komedia dell’arte

Lekcje teatralne – komedia dell’arte

Podczas XIV edycji Dni Komedii szczególny nacisk zostanie położony na edukację młodej  widowni.   skierowane właśnie do szkół. Serdecznie zapraszamy nauczycieli oraz uczniów do skorzystania z lekcji teatralnych o komedii dell’arte.

To połączenie opowieści o komedii, jej charakterystycznych elementach, postaciach, konwencji, tajnikach i ciekawostkach, z jednoczesnym odgrywaniem scen oraz etiud. Artyści występują w tradycyjnych kostiumach, używają oryginalnych rekwizytów oraz skórzanych masek dell’arte. Lekka i zabawna forma pozbawiona akademickiego ciężaru pozwala wejść w świat konwencji i formy oraz poznać je w działaniu. Historycznie odległy teatr, na oczach widzów ożywiony na deskach sceny, odkrywa korzenie wielu tradycji teatralnych. Interaktywny charakter wydarzenia, nastawiony na nieustanną relację artyści – uczestnicy, pomaga w zaangażowaniu widzów. Poprzez taką formę młodzież może sama się przekonać, czym jest komizm dell’Arte, zaś w archetypach postaci dell’Arte dostrzeże znane z lektur postacie.

Lekcje prowadzą artyści dell’arte tworzący Trupę KOMEDIANTY.

Terminy lekcji:

20 lutego poniedziałek, godz. 9:00  Teatr Praska 52

20 lutego poniedziałek godz. 11:00 Teatr Praska 52

21 lutego wtorek godz. 9:00 Teatr Praska 52

21 lutego wtorek godz.11:00 Teatr Praska 52

22 lutego środa godz. 9:00 Włoski Instytut Kultury w Krakowie

22 lutego środa godz. 11:00 Włoski Instytut Kultury w Krakowie

Teatr Praska 52 ul. Praska 52

Włoski Instytut Kultury w Krakowie ul. Grodzka 49

Rezerwacja miejsc: rezerwacja@studiodono.pl